Marianne Grim: G-golf, daar word ik blij van!

G-golf op Spandersbosch
Marianne Grim is de drijvende kracht achter het G-golfprogramma op Spandersbosch. Wat houdt dat precies in? “Het gaat om jonge mensen van 16 tot zo’n 30 jaar met een geestelijke beperking. Die kunnen bij ons tegen gereduceerd tarief lid worden en les krijgen. Er zijn meer clubs waar dat kan, maar het zijn er niet veel en ons groepje van 5 spelers komt dan ook uit de wijde omgeving.
Eens in de maand spelen we op een zondag van 12 tot 14 uur de Crailoobaan, begeleid door Monica de Boer, Greet Mulder en mijzelf. Natuurlijk zijn de golfregels – en tellingen – wat ludieker. Er zitten best hele goede spelers bij, maar er zijn er ook die we echt moeten helpen omdat anders de baan blokkeert. Van de Marshalls krijgen we wel gevonden ballen, zodat we hun verloren ballen meteen kunnen vervangen en niet eindeloos hoeven te zoeken. Van 14.00 tot 15.00 krijgen ze een uur les van Justin Kiviet en ook daarbij helpen Monica en Greet met spelletjes”.

Wat betekent het golfen voor deze groep?
Dat zou je eigenlijk aan henzelf moeten vragen, maar wij zien dat ze er erg van genieten. Ze vinden het erg leuk en gezellig, maar minstens zo belangrijk: ze hebben het gevoel dat ze iets presteren. Daar genieten ze van. En chagrijnig worden van een slechte slag is er al helemaal niet bij. Het boeit ze helemaal niet als pas na de zesde slag uit de bunker te komen…. Hij is er toch uit?

Wie werken hier allemaal aan mee?
Afgezien van ons team en de pro: onze vereniging maakt het mogelijk om dit te doen. Maar vergeet ook niet de ouders: de spelers wonen vaak niet thuis en moeten iedere keer weer gehaald en gebracht worden.
Daarnaast worden er op landelijk niveau wedstrijden georganiseerd. Vaak op Prise d’Eau, waar een van onze spelers zelfs heeft meegedaan aan de Paralympische spelen.
