Goed voor iedereen

Internationale Vrouwendag

Toeval of niet: op 8 maart kwamen 18 vrouwen bij elkaar, die betrokken zijn bij het Women’s Golf Programma. Om te praten over het programma, én om samen te golfen. Geweldig om te zien hoe wat drie jaar geleden startte met één pro, twee activators en één bestuurslid inmiddels uitgegroeid is tot een programma waarbij honderden vrouwen betrokken zijn. Een programma dat zich ontwikkeld heeft voor vrouwen, dóór vrouwen.

Aandacht

In het Women’s Golf-programma leren vrouwen in kleine groepen golfen van een pro, waarbij ze worden begeleid door een activator. Dat is een vrouw die dichtbij de deelnemers staat, en ze wegwijs maakt in de wereld van golf. Die extra aandacht werkt. Vrouwen uit de eerste groepen zijn nu activator en op hun beurt een toegankelijke vraagbaak voor nieuwelingen. Zo is een aanpak ontstaan, waardoor nieuwe golfsters of golfsters die opnieuw willen beginnen, zich welkom voelen.

Iedereen profiteert

Op kleine schaal ervaren we op Spandersbosch wat tijdens Internationale Vrouwendag centraal staat: wat goed is voor vrouwen is goed voor iedereen. Steun en ondersteuning voor vrouwen helpt ook de samenleving als geheel, omdat vrouwen vaak een cruciale rol spelen in de sociale en economische ontwikkeling. Als vrouwen de kans krijgen om hun ideeën vorm te geven, ontstaan de mooiste dingen.

Zonder onze vier oprichtsters Stance, Truus, Friedje en Angelique bijvoorbeeld was er geen golfpark Spandersbosch geweest. Zij namen het initiatief tot het oprichten van een golfafdeling. Daarbij moesten ze behoorlijk wat hobbels overwinnen, maar dankzij hun drive, moed en doorzettingsvermogen kon de golfsport groeien en bloeien.

Sociaal

De uitspraak ‘wat goed is voor vrouwen, is goed voor iedereen’ inspireert ook om elementen uit het Women’s Golf-programma toe te passen op andere doelgroepen. Het jeugdprogramma zoals we dat nu kennen, is eveneens gebaseerd op je stapsgewijs ontwikkelen in de wereld van golf. Ook in dat programma wordt veel aandacht gegeven aan het sociale element en zijn er heel veel events, waarbij het plezier in golf voorop staat. Aan de familiewedstrijd – ook op 8 maart – deden maar liefst 68 mensen mee. Elke jeugdspeler mocht maximaal drie familieleden uitnodigen.

Gezellig druk

Verder waren er dit weekend een paar tweedaagse handicaptrainingen en kwamen er veel mensen een balletje slaan en pizza eten. Het weer werkte mee. Eigenlijk is het golfseizoen al volop begonnen, maar op 28 maart openen we het echt. Tot dan iedereen!